Koníčky

Pro domácí pohodu: Malujeme skleněný talíř na sýry

Co vytváří domácí pohodu?Prefabrikované věci, které koupíte v krámě a má je kdekdo, určitě ne. Chce to něco, k čemu budete mít vy i vaši blízcí osobní vztah. Tedy něco, co jste vytvořili vlastnoručně jako unikátní originál. Co takhle třeba vtipně ozdobit malůvkou skleněný talíř?

Monika Brýdová nám dnes bude krok za krokem radit, jak si vyzdobit skleněný talíř pro podávání sýrů. „K malování na sklo jsem použila barvy Glas od Marabu. Jimi namalované nádobí totiž bez problémů zvládne i myčku,“ vysvětluje.

Kromě barev budete potřebovat ještě dobrý štětec a nákres kontur obrázku (najdete ho ve fotogalerii). A protože zdobíme talíř na podávání sýrů, přišlo nám vtipné zvolit motiv myší, hodujících na ementálu. Pak už jen stačí pořídit si dobrý štětec a můžeme podle fotonávadu, který pro vás připravila Monika Brýdová, začít…

Až budete hotovi, můžete talíř použít i jako podnos pro unikátní dort, který jsme nazvali „Myší mejdan na bochníku sýra“. Návod na to, jak ho připravit, najdete ZDE ►►►

Autorka a foto: Monika Brýdová

O autorce: Monika Brýdová je původním povoláním ekonomka, ale srdcem a mnoho let i profesionálně kreativní publicistka, autorka mnoha knih o různých technikách, která se o nápady z pole kreativního dělí na svých stránkách www.brydova.cz. V neposlední řadě pyšná matka  Daniela, který se vydal na dráhu architekta a Dominiky, která jí skvěle šlape na paty a potvrzuje pravidlo, že jablko nepadá daleko od stromu.
Fotogalerie
7 fotografií

Komentáře