HOBBYMANIE(5)

Trendy v nábytku: Letos vládnou matné povrchy! Proč?

Matné povrchy jsou zkrátka přitažlivé. Nejen že dovedou zjemnit každý barevný odstín, ale jsou příjemně hebké i na dotek. A hlavně nikdy neztrácejí svoji tvář! „Mat eliminuje odrazy světelných efektů, takže se do něj nepromítají žádná světla, odlesky nebo předměty. Díky tomu zůstávají matné povrchy stále stejné,“ vysvětluje pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení Trachea, a.s., největšího českého výrobce nábytkových dvířek na trhu.

Fólie nebo akrylát?

folie-MATkaschmir
folie-MATkaschmir

Kromě matných foliovaných povrchů získávají v současné době na oblíbenosti také matné akrylátové materiály jako například T.acrylic mat, které jsou velmi ceněné pro své praktické vlastnosti. „Některé z matných materiálů se potýkají s nežádoucí vlastností. Více než na jiných površích na nich ulpívají otisky prstů a šmouhy. To ale naštěstí vůbec neplatí pro povrch T.acrylic mat. Žádné otisky na něm totiž nezůstávají,“  zmiňuje Martin Dusík jednu z nejvýraznějších výhod tohoto povrchu.
Maty samozřejmě nespadly jen tak z nebe, byly tu už dříve, ale jejich rostoucí popularitu potvrzují také velké světové nábytkářské veletrhy. „Nedávný Veletrh nábytku v Miláně jasně ukázal, že lesklé povrchy postupně ustupují těm matným. Oblíbené jsou přitom zejména jemné pastelové tóny šedé a hnědé, což jsou odstíny, na které dlouhodobě zaměřuje i Trachea,“ říká Martin Dusík. Tak na co ještě čekáte? Nechte maty, ať vládnou i vašemu interiéru!
Zdroj a foto: Trachea

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Napsat komentář