Mazlíčci

Čím se řídit při výběru psích granulí

Se psy je to jako u lidí. Jiné potřeby na složení stravy mají štěňátka, jiné dospělí psi, jiné březí fenky, starší psi nebo psi, kteří se zrovna „nevejdou do ideálních váhových tabulek“. Zvažte rovněž, kolik pohybu váš pes má, zda se vyžívá v psích sportech nebo jej pravidelně cvičíte.

Nejdůležitější, co byste měli vždy u krmiva sledovat, je obsah živočišných bílkovin. Ty by měly vždy převažovat nad rostlinnými. Jinými slovy: psí granule musí obsahovat co nejvíc masa. V těch nejkvalitnějších krmivech tvoří obsah sušeného masa i více než třetinu. U moderních krmiv pro psy se objevují také potřebné zdroje vlákniny a vitamínů, tedy nejdůraznější druhy zeleniny i ovoce. Z nápisů na obalu by mělo být přesně jasné, zda obsažený tuk je kuřecí, rybí nebo drůbeží.

Chováte doma malé i velké psí plemeno zároveň? Dvojnásobná radost znamená i dvojnásobnou péči. Rozhodně nesypte do misek z jednoho pytle granule čivavě a německé doze. Jednoduché pravidlo zní: krmiva pro malá plemena mají menší granule a vyšší obsah bílkovin a tuků, velká a obří plemena mají granule větší. Obsahují však méně bílkovin a tuků a naopak v jejich složení nechybí kloubní výživa. Krmivo má rozdílné složení kvůli metabolismu zvířat. Malá plemena většinou rostou i dospívají rychleji, velká nabírají svou váhu mnohem pomaleji. Nezapomeňte také, že váš miláček potřebuje lehce stravitelné krmivo plné proteinů, tuků a antioxidantů k posílení imunity. Dávky vždy upravte podle velikosti psa.

Více rad a chovatelských tipů viz:

Komentáře

Vložit komentář

Klikněte sem pro vložení komentáře