HOBBYMANIE(5)

DORTOMÁNINE MODELUJE: Polární brumla k pomuchlání

Malé děti raději zanechte v bláhové nevědomosti, o medvědích zabijácích jim nevyprávějte a vymodelujte pro ně „ledňáka“, nad kterým se jejich oči rozzáří úžasem. Vždyť právě medvědi různých barev a velikostí jsou spolu s panenkami a autíčky nejčastějšími „spolubydlícími“ v pokojíčcích našich nejmenších.
Bílý sladký samotář sice nedosahuje velikosti skutečného; vzpřímení samci měří až 3,3 m a dosahují hmotnosti 700 kg), ale na „cukrářské poměry“ je ho také kus. Padnou na něj 2 piškotové pláty pečené na velkém plechu, každý z 8 vajec, zhruba 1 kg „marcipánky“ a krém ze 2 kostek másla!
Práce je s ním však snadná. Díky bílé „srsti“ odpadá probarvování potahovací hmoty a korpus také nevykazuje mnoho detailů. Vybyde-li vám čas a s méďou si přece jen chcete vyhrát, potom ho ve finále lehce přestříkněte tlakovou pistolí (Air Brush) s černou barvou. Docílíte velmi jemného stínování, díky kterému šelma doslova ožije.

Podrobný postup jak na to krok za krokem najdete ve fotogalerii pod článkem! ▼▼▼

Náš tip:
Stínování černou barvou vyžaduje v tomto případě velký cit, obzvláště s tlakovou pistolí v ruce, protože případné chyby se napravují velice obtížně. Případně vezměte do ruky šedou pudrovou barvu, huňatý štětec a zkuste sněhobílého polárního medvěda vystínovat touto „suchou cestou“.
Postup jsme převzali z časopisu Dortománie 07/2014, kde najdete spoustu dalších inspirativních nápadů!

Autor: -tam-, IVANA EGRTOVÁ

 

Napsat komentář