Mazlíčci

Jak je to s jedovatými pavouky

Mnohé nadšence neodradí od chovu pavouků ani fakt, že jsou jedovatí. Víte, že jich existuje kolem stovky druhů? K nejoblíbenějším patří sklípkani. Podle způsobu života se sklípkani dělí na stromové, zemní a podzemní. Sklípkan největší dosahuje délky 12 cm a rozpětí nohou má až 30 cm.

Před pavoučím kousnutím by se měli chránit především děti a nemocní. Může ohrozit dýchací či svalovou soustavu. Nutno však dodat, že jednotliví pavoucí mají různou intenzitu jedu a koušou pouze v sebeobraně. Ti nejjedovatější pocházejí z Afriky a Asie. Mnohem větší nepříjemnost často způsobí jemné pavoučí chloupky, které vystřelují ze zadečku zejména američtí pavouci. Chloupky umí podráždit sliznici v nose i kůži a vyvolávají  svědění, kašlání i dušení.

Jelikož i ve volné přírodě žije sklípkan pouze v malé noře, dá se chovat v plastové krabičce. Jak roste, mění se menší krabička za větší. Rozhodujícím faktorem je fakt, aby se sklípkan v krabičce dokázal svléknout. Jakmile vyroste, hodí se více než terárium plastový box. Důležité je zajistit ve všech případech pavoučkovi vyhovující teplotu a vlhkost.

Pokud máte pocit, že by pro vás mohl být pavouk to pravé, začtěte se více na webu:

Komentáře

Vložit komentář

Klikněte sem pro vložení komentáře