HOBBYMANIE(5)

Je to ještě pes, nebo kůň? Německá doga Freddy je největší na světě

Tak velký pes je sice na pohled nádherný a úžasný, ale svým majitelům dost komplikuje život. Třeba jen tím, že se nedá venčit. Ostatní psi se totiž obra bojí a jejich majitelé z toho nejsou vůbec nadšení. Freddyho majitelka, paní Clara Stoneman, musí psa venčit velmi brzo ráno, dokud ještě na ulicích jiní psi nejsou.

Proč jsou německé dogy tak velké?

To vlastně nikdo neví – jejich původ je totiž zahalený tajemstvím. Možná jde o velmi moderního psa, je však také možné, že jde o jedno z nejstarších psích plemen vůbec. Jak je to možné?
Psy velmi podobné německým dogám totiž známe už z nejstarších vyobrazení. Například na egyptských hrobkách z doby kolem roku 3000 před naším letopočtem jsou k vidění psi, kteří jako by německým dogám z oka vypadli. Také čínské prameny z doby před nejméně 4 000 lety popisují velké psy s dlouhýma nohama a hranatou hlavou, jejichž popis dogám dobře odpovídá. Někteří autoři věří, že přes Řecko se tato plemena dostala do Evropy, když se němečtí šlechtici rozhodli obohatit své lovecké psy o větší kousky…
Nejčastěji se ale původ německé dogy odvozuje od anglických plemen, konkrétně od křížení mezi mastifem a vlkodavem. Tito psi našli největší oblibu na německých dvorech, kde se šlechticům zalíbili pro svou sílu, vytrvalost i krásu. Knížata a králové využívali dogy pro lov medvědů a kanců; těch vůbec největších tvorů, kteří v Evropě žili.

Zdroj: Prima Zoom

 

Napsat komentář