HOBBYMANIE(5)

Králík skáče dobře a rád

Králíčci tudíž na výstavách nesoutěží jen v kategorii „krásy“, ale také v parkuru, rovince, skoku dalekém a skoku vysokém. Chovatel přitom vždy vede králíka na postroji a běží vedle překážek. Chce to trénovat poctivě a pravidelně a brzy se dostaví i výsledky. Skoky představují pro králíka přirozený pohyb, takže si chlupáč s šikovným „páníčkem“ většinou vede velmi dobře.

Překážkové skákání králíků vzniklo ve Švédsku v sedmdesátých letech 20. století. Poté se tato zábava ve dvou rozšířila do Norska a Finska, následovalo Německo, Švýcarsko, Francie u USA. Češi se zapojili do tohoto netradičního sportu v roce 2011. Historicky první závody v králičím hopu u nás se uskutečnily o rok později v Poděbradech.

Na soutěžích velmi často závodí se svými mazlíčky i děti. Zajímavé je, že ve většině případů mívají mladé slečny převahu nad hochy. A nebojte se, že by králík při trénincích či závodech nějak trpěl. Naopak. I pro chlupáče představuje tato aktivita ohromnou zábavu. Co říkáte, není to o důvod navíc, proč si pořídit domů právě králíka?

(vaf)

Napsat komentář