Koníčky

Na největším veletrhu sběratelů potkáte nejen Helenu Vondráčkovou…

POZVÁNKA NA VELETRH: Zvláštní dopisnici ke stému výročí narození Louis de Funèse, postavičky ze Čtyřlístku na stříbrné minci, kterou lze platit na Cookových ostrovech nebo porcelánovou známku, vydanouRakouskou poštou najdou návštěvníci na veletrhu Sběratel, který letos proběhne od 4. do 6. září na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech. A nakonec dorazí i Profesionálové z CI5.

Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě bude hostit přes 230 firem z 35 zemí světa,10 % vystavovatelů se na veletrhu představí úplně poprvé. Například aukční síň Gärtner je dnes jedním nejaktivnějších obchodníků s filatelií v Německu, který se začíná významně prosazovat také na poli numismatiky. Z Berlína pak do Prahy zamíří aukční dům Schlegel, z Francie filatelie Marigny, z Madridu Španělská pošta a mnoho dalších.

Helena Vondráčková dostane na Sběrateli medaili

Zpěvačka Helena Vondráčková oslaví den před zahájením veletrhu 50 let svého působení na scéně populární hudby. Česká mincovna představí u této příležitosti na veletrhu Sběratel pamětní medaili s její podobiznou a limitovanou edici medailí vydaných společně s novým dvou CD Best of the Best. Se zpěvačkou se můžete setkat osobně první den veletrhu, kdy od  11:00 hod. uspořádá na stánku České mincovny krátkou autogramiádu.

TataBojs přijdou popřát Louis de Funèsovi

Ve čtvrtek ve 14:00 se bude v prostoru před stánkem České pošty slavit 100 let od narození francouzského herce Louis de Funèse a křtít příležitostné razítko a sběratelská dopisnice k této události za účasti fandů francouzského filmu z kapely TataBojs.

Kupte si nejkrásnější známku světa

Řada sběratelských zajímavostí bude na veletrhu k vidění vůbec poprvé,  např. nové poštovní známky s motivem předválečných automobilů Škoda Superb a Škoda PopularMonte Carlo z pera Maestro Václava Zapadlíka. Na stánku Maďarské pošty si bude možné koupit známkový aršík„Maďarští svatí a blahoslavení“, který letos vyhrál ve Vídni soutěž o nejkrásnější poštovní známku světa. Rakouská pošta zase přiveze známku z porcelánu, kterou lze regulérně nalepit na dopis.

Haló tady Bodie, centrálo slyšíte mě?

Poslední den si veletrh Sběratel připomene britského  herce Lewise Collinse, který ztvárnil postavu agenta Bodieho v legendárním britském seriálu Profesionálové. Poté co vloni zemřel, je ze slavné ústřední trojice oddělení CI5 na živu jen  Martin Shaw alias Doyle. Pro fandy Profesionálů  bude k dispozici speciální příležitostné razítko s podobiznou Bodieho, pohlednice věnovaná agentůlm CI5 a k focení automobil Ford Capri MKII, jež si zahrál v několika dílech. Vystavený exemplář s třílitrovým motorem, který je totožný s tím seriálovým, pečlivě zrestauroval Jiří Moravec, šéf českého Ford Capri Clubu.

Neleží vám doma poklad?

Stejně jako v minulých letech si mohou návštěvníci  nechat zdarma ocenit vlastní donesené poštovní známky, mince, medaile, akcie a minerály od nezávislých odborníků nebo ozkoušet pravost zlatých šperků. Poprvé v historii Sběratele doprovodí také veletrh výstava poštovních známek Praga Piccola. Půjde o malou nesoutěžní akci,  jejímž cílem je ukázat možnosti prezentace filatelistických sbírek laické veřejnosti.

Dětský koutek s hlídáním zdarma pro všechny návštěvníky

I letos bude postaráno o všechny malé sběratele. Dětský koutek s tradiční přípravkou malých filatelistů, tvůrčí dílničkou a možností přebalení a nakojení dětíbude k dispozici po celé tři dny veletrhu.

Fotogalerie
4 fotografie

Komentáře