Zahrada

Připravte si smrkový sirup, je nejvyšší čas pro sběr výhonků!

Někdo mu říká smrkový sirup, jiný med, v každém případě ale platí, že už naše babičky ho znaly coby výborný prostředek proti kašli. A má spoustu dalších léčivých vlastností. Právě teď je nejvyšší čas se vydat do smrčí, posbírat mladé výhonky větviček a podle receptu naší čtenářky si smrkový sirup připravit...

Tento recept jsme našli na facebookových stránkách Hobbymanie.tv, kam ho nasdíleli naši čtenáři. A protože ne každý je na Facebooku, rozhodli jsme se ho zveřejnit i pro ostatní. Připravila ho pro vás paní Vladimíra Kroupová Veselá, která je mimo jiné také skvělou cukrářkou a dortářkou.

Recept na smrkový sirup (med):

Pro výrobu jedné dávky sirupu budeme potřebovat:

350 g smrkových výhonků
1 litr vody
1 vymačkaný citrón
1,35 kg cukru

Jak na to?

Postup je naprosto jednoduchý. Výhonky opláchneme pod tekoucí vodou, vložíme do hrnce a spaříme 1 litrem vroucí vody. Přidáme šťávu z citrónu zakryjeme a necháme dva dny odležet. Potom scedíme, do výluhu z výhonků přidáme cukr a vaříme 1- 1,5 hodiny podle toho jak chceme mít sirup hustý.
Vaříme na velice mírném ohni, spíš jenom necháme lehce probublávat. Po této době sirup zhoustne a dostane tmavě medovou barvu. Vařící sirup plníme do vypařených sklenic, zavíčkujeme a otočíme víčkem dolů.

Připravila: Vladimíra Kroupová Veselá

 

 

Komentáře