Koníčky

Že jsou terakotové květináče drahé? Vyrobte si je z plastových, nikdo to nepozná!

Technika terakoty (nebo také terra cotta, tedy latinsky pálená hlína) je stará jako lidská civilizace sama. Určitě znáte například osmitisícovou terakotovou armádu vojáků a koní, kterou si nechal v letech 210 až 209 př. n. l. postavit čínský císař Čchin-Š´-chuang-ti na ochranu své hrobky. I když jsou dnes terakotové předměty vyráběny průmyslově, mají jednu nevýhodu. Jsou pořád poměrně drahé…

Taky jste uvažovali o tom, že byste si na terasu nebo zahradu pořídili parádní velké glazované terakotové květináče, ale odradila vás ta nekřesťanská cena? Nezoufejte, Monika Brýdová vám poradí, jak si ho vyrobit snadno a rychle z obyčejného plastového. Věřte, že laik rozdíl nepozná a vy uděláte spoustu parády za málo peněz.

Monice se terakotové květináče také líbí, ale jak říká, ty velké jsou těžké, navíc na nich prosakující voda často dělá nepěkné mapy. Nu a navíc jsou až neskutečně drahé. Rozhodla se tedy vylepšit obyčejný plastový obal na květiny za pár korun. Stačily jí k tomu terra barvy (koupíte je v hobbymarketech) a tavné lepidlo. Pokud to chcete vyzkoušet i vy, pak můžete postupovat podle jejího fotonávodu.
Autor a foto: Monika Brýdová

Fotogalerie
5 fotografií

Komentáře