Mazlíčci

Bílá myška jako dárek pro malé chovatele

Pokud hodláte prostřednictvím jednoho z nejoblíbenějších domácích zvířátek učit své děti zodpovědnosti, jsou bílé myšky ideálním dárkem pod stromeček či k narozeninám. Připravte ale své ratolesti na skutečnost, že se o svého nového kamaráda budou muset starat nejméně dva nebo tři roky.

Bílé myšky jsou chovatelsky nenáročné, rády spí, ale stejně rády si hrají. Jsou velmi přítulné, roztomilé a neškodné. Péči o ně zvládne i malé dítě. Jejich stravu tvoří především škrobovitá zrna, obilky, tráva, proso nebo rýže. Občas si mohou smlsnout na kousku rohlíku, moučném červu, vaječném žloutku, špeku, měkkém sýru, mletém hovězím či vařeném kuřeti. Nikdy však nedávejte těmto zvířátkům kořeněná jídla nebo cokoli slaného.

Oblíbení hlodavci se dají chovat v akváriu, kleci či fauna boxu. Vždy však potřebují podestýlku z pilin, které se musí pravidelně měnit. Jejich příbytek byste měli vybavit miskou na vodu a napáječkou. Pokud chcete vašemu domácímu mazlíčkovi udělat radost, pořiďte mu do obydlí nějakou zajímavou hračku – třeba kolotoč!

Více o domácích mazlíčcích a chovu bílých myšek naleznete zde:

 

Komentáře