Bydlení

Chcete být na Vánoce „in“? Vylaďte stromek do bíla a nezapomeňte na kovové anděly

Patříte k lidem, kteří každý rok na Štědrým den ráno vytáhnou na poslední chvíli ze sklepa zaprášené krabice se stoletými ozdobami a vůbec vám nevadí, že už nejsou moderní? Nebo spíš pomalu od léta netrpělivě sledujete portály o bydlení a vybavení interiérů, abyste v dostatečném předstihu zjistili, co bude na Vánoce „in“?

Ať tak či tak, poradíme vám, do jakých barev vyladit na svátky váš domov, abyste dostáli trendům letošních Vánoc. Stačí zakoupit nebo sáhnout do zásob a vybrat bílé či fialové baňky a doplnit je aktuálními kovovými ozdobami. Ze skořice a plátků sušeného pomeranče vyrobte půvabné aranžmá a na stromeček pověste pár šišek. Vše korunujte pořádnou dávkou světelných řetězů.

Bílá dodá vašemu interiéru punc elegance a čistoty

Letošním dekoracím vládne jednoznačně bílá barva. Bíle nazdobený stromeček nebo dekorace v tónech bílé barvy dodají interiéru nádech elegance a rafinované jednoduchosti. Pokud by se vám zdála bílá příliš fádní, doplňte ji fialovou. Využijete-li při výběru ozdob také ty se zajímavou texturou či třpytivými odlesky, dodáte svému domovu překrásný glamour efekt. Letošním hitem jsou také průhledné plastové ozdoby, jež vytvoří dojem zimy a evokují led a mráz.

Přírodní materiály navodí atmosféru starých časů

Neumíte si Vánoce představit bez pořádné dávky fantazie a kreativity, přičemž  byste do jejich příprav nejraději zapojili celou rodinu včetně babičky? Letošní vánoční trendy vám skutečně přejí! „Home made“ dekorace z přírodnin patří totiž k dalším hitům, bez nichž se váš interiér neobejde. Provoňte si příbytek kousky skořice, z níž lze snadno vyrobit třeba obal na svíčku, nebo plátky sušeného pomeranče. Až na stromeček zavěsíte červená panenská jablíčka, pozlacené ořechy nebo šišky z nejrůznějších jehličnanů, vytvoříte pravou atmosféru starých dobrých časů našich babiček. Nejrůznější suché plody lze dekorovat barevnými stuhami či cenově dostupnými ozdobami z lepenky. Velmi efektní je také využití dekorací ze dřeva. Jednoduchý svícen krásně dozdobíte čerstvým chvojím, cesmínou či jmelím a máte hotovo.

Nechte váš domov rozzářit světly

Pokud chcete, aby vaše vánoční obydlí bylo letos skutečně dokonalé, dolaďte romanticky bílé koule a ozdoby na stromečku ještě působivým osvětlením. Světelné řetězy nebo krápníky s LED diodami rozzáří váš dům zvenku i uvnitř. Aktuálně letí také moderní světelné věnce, svítící stromy i postavičky. Ani letos nezapomeňte na svícny a lucerny, dlouholeté evergreeny v každé domácnosti.

Letošní trend? Kovové vánoční ozdoby

Kdo si neumí představit Vánoce bez andělů, měl by si letos pořídit kovového. V bílých i fialových dekoracích se bude dobře vyjímat okřídlený symbol Vánoc s měděným, zlatavým, stříbrným i šedým nádechem. Kovové ozdoby hrají letos hlavní roli, ať už v barevné či leštěné variantě. Pokud si je pořídíte v bílém provedení s patinou, ohromíte nejen rodinu, ale i široké okolí.

Sobi a vánoční skřítci jako v pohádce

Na co ještě byste neměli o letošních Vánocích zapomenout? Stylové svátky vám zaručí sobí spřežení se sáňkami, vánočními skřítky i typicky českými sněhuláky – třeba z pletených koulí.  Důležité je vytvořit ve vánoční čas pohádkovou atmosféru, pro kterou je všichni tak milujeme. A hlavně si o Vánocích užijte pohodu a klid. Nemusíte řešit, co je zrovna v kurzu, neboť oblíbené barvy zůstávají stále tytéž: červená, zlatá, modrá a zelená.

Autor: Hana Raiskubová

 

 

Fotogalerie
5 fotografií

Komentáře