Mlsání

Dortík pro začátečníky: Slaďoučký ježek k nakousnutí!

PODROBNÝ FOTONÁVOD: Máte ve svém okolí někoho se jménem Ježek? Pak ho jistě potěšíte, když mu k narozeninám dáte bodlináče, který je k nakousnutí už na pohled. Samozřejmě s ním ale uděláte radost komukoliv, zvláště dětem.

Už jsme vám ukázali dort jako žirafu i v podobě myšek, hodující na sýru. Tentokrát se pustíme do velkého ježkování. Tento dort ocení především začátečníci, protože výchozí tvar pro další dekorování je velice jednouchý. Postupujte podle našeho návodu a dortík se vám určitě podaří.

Jak na to:

Jako základ budete potřebovat piškotový plát z 8 vajec pečený na velkém plechu, ze kterého vytvarujete buď jednoho velikého pichlavce, nebo dva menší. Ty pak můžete po dohotovení naaranžovat na vyvýšený pařízek, ovšem neobejdete se ještě bez dalšího menšího plátu piškotu z polovičního počtu vajec.

Přátelský bodlináč pak může mít celou řadu podob; v našem případě jsme zvolili kombinaci dortu potahovaného (hlava a tvář) s krémovým (bodliny vytlačované a vytahované špičkou na srst). Samozřejmě se ale můžete pustit i do ježka čistě krémového, či naopak komplet modelovaného z oblíbené marcipánové hmoty…

-iri-

Fotogalerie
16 fotografií

Komentáře

Štítky