Mlsání

Dračí dort: S touhle dobrotou zapomene i na sličné princezny!

O dracích, kteří obědvají princezny, najdeme zmínky jen v pohádkách a možná ještě v dávných severských legendách. Urozených panen sice běhá po světě stále dost, zato draci, kteří by o ně stali, dávno vyhynuli. A pokud by se snad některý přece jen zničehonic objevil, mohl by mu vysněný udatný vysvoboditel nabídnout výměnou za urozenou princeznu originální dortík s dračím ovocem. Uspěl by stoprocentně!

Dračí fíky jsou, věřte nevěřte, plody kaktusu a chutnají znamenitě. Přesněji jejich bulava křehká dužnina s množstvím drobných semínek velmi podobných makovým. Je šťavnatá, sladce navinulá; mnozí tvrdí, že připomíná směs vodního melounu s angreštem.
Avšak takto chutnají pouze dobře vyzrálé plody. Jako v případě jiných druhů i zde platí, že jinak toto ovoce „šmakuje“ čerstvě utržené ve své exotické domovině, a jinak po zdlouhavém převozu do našich obchodů. Plody pitahaye jsou totiž citlivé na otlačení a z toho důvodu se sklízejí nezrale a tvrdé. Fajnová dužnina je rovněž bohatá na vitamin C, karoteny, vápník a železo, její kalorická hodnota je však nepatrná a navíc obsahuje množství vlákniny.
Pokud tímto plodem ozdobíte dort, věřte, že nebudete mít konkureci. Nejenom draci budou slintat už při pohledu na něj!

Komentáře