HOBBYMANIE(5)

Halloweenské dýně bez pořezaných prstů? Jde to

Dlabání dýní může někdy pěkně potrápit. Stačí říznutí vedle a požadovaný tvar je pryč, navíc klasický nůž po dýni klouže a řezání je pro děti poměrně nebezpečné. S naším  návodem ale dlabání zvládne každý, a bez pořezaných prstů nebo obřího nepořádku všude kolem.

Přesný nástroj pomůže

Jak na to? Stačí na dýni nakreslit požadovaný tvar a pak začít multitoolem, který padne do každé ruky, vyřezávat. Díky přesnému nástroji neuděláte chybu a nestane se, že z původně plánovaného děsivého obličeje bude jen prapodivná díra v dýni. Řezání navíc zvládnou i větší děti, pro které může být vyrábění halloweenských dekorací skvělá zábava na dny trávené doma.

Jak využít odřezky? Máme recept

Odřezky z vydlabané dýně navíc můžete použít při pečení zdravých halloweenských dýňových perníčků. K přípravě jedné várky budete potřebovat následující ingredience:

150 g dýně
100 g medu
1 vejce
100 g másla
120 g fruktózy
400 g mouky (špaldová)
lžičku jedlé sody
perníkové koření
lžičku citronové šťávy
rum

Jak na to

Vařenou dýni rozmačkáte na pyré a společně s vejcem, medem a fruktózou ji vyšleháte v hladkou pěnu. Přidáte mouku se sodou a perníkovým kořením a vypracujete hladké těsto. Po odležení v lednici z něj pomocí strašidelných formiček, které snadno vyrobíte za použití multitoolu 3Dsimo Multipro, vykrájíte požadované tvary. Po 12 minutách v troubě rozpálené na170°C máte připravené občerstvení pro celou rodinu. Perníčky ozdobte polevou z fruktózy, citronové šťávy a rumu.
A pokud plánujete duchařskou párty se vším všudy, ozdobte si v halloweenském duchu i skleničky. Požadovaný tvar nebo obrázek předkreslíte tužkou a pak multitoolem vygravírujete finální podobu.

Zdroj: www.3dsimo.com

Napsat komentář