Koníčky

Inspirace z Ruska: Jak na krysáky z nitek a další hračky

Krysák, motaný z nití, medvěd šaman nebo kocour Garfield. Oč je výroba těchto hraček či dekorací jednodušší, o to jsou půvabnější. Už proto, že se nedají koupit v žádném hračkářství a repliky budou určitě každá jiná…

Tento námět jsme spolu s Monikou Brýdovou našli na ruském portálu www.kotodel.ru. Sami budete překvapeni, jak jednoduché (a levné) je s pomocí nití, bavlnek či příze vyrobit postavičky, které vaše ratolesti znají z animovaných filmů. Jako dárek potěší určitě každého, a pokud si svůj vlastnoruční výrobek ponecháte sami jako dekoraci, budou vaši práci všichni obdivovat.

Co budete potřebovat?

Nic moc: Trpělivost, trochu zručnosti, korkovou zátku, několik kancelářských sponek, pár měděných drátků a pak už jen nitě a nitě. Využít můžete samozřejmě i jinou přízi, fantazii se meze nekladou! Stejně jako náš krysák není žádné dogma, klidně se můžete pustit i do výroby jiných postaviček, záleží jen na vás.

Budeme rádi, když se výsledky svého snažení pochlubíte i ostatním a pošlete nám fotku hotového dílka na adresu redakce@hobbymanie.tv. Všechny vaše příspěvky rádi zveřejníme!

Fotogalerie
16 fotografií

Komentáře