HOBBYMANIE(5)

Jaký druh želvy suchozemské si pořídit do malého bytu?

V dospělosti dorůstá pouze do délky okolo pětadvaceti centimetrů a váží od jednoho do dvou a půl kilogramu. Hodí se tak skvěle i do malého bytu. Pamatujte ale na fakt, že velikost každého jedince je individuální a že záleží na celé řadě okolností. Ovlivnit ji může nejen strava a chovné podmínky, ale také genetická výbava. Želva zelenavá má klenutý krunýř a typické žluto-hnědě zbarvení, může být ale i černá.

Pokud se chcete z vaší želvy těšit co nejdéle, dejte na rady zkušených chovatelů. Rozhodně nekrmte želvu potravinami, které jí nedělají dobře. Meloun, okurky nebo tvaroh nejsou pro tento druh býložravce zrovna tím pravým ořechovým. Rovněž nezahřívejte dlouhodobě prostor, v němž želva žije. Nepoužívejte k chovu piliny, kukuřičnou drť ani hobliny. Želva nesmí být v průvanu. Dejte pozor, aby se nemotala často kolem dveří. Neumisťujte terárium na okno nebo tam, kde by se želva ocitla na přímém slunci. Nepřehřívejte dlouhodobě chovné prostory.

Ještě než vyrazíte s přepravkou do zverimexu ve vašem okolí, měli byste si nejprve dobře rozmyslet, který druh želvy je vám bližší a pro vás zároveň chovatelsky schůdnější. Více informací naleznete na uvedeném portálů:

Napsat komentář