Jídlo

Klasická sýrová roláda: Přípravu zvládnou i začátečníci! Překvapte gejzírem chutí

Řadě kuchařinek přijde příprava sýrové rolády složitá. Ty zkušené vám naopak potvrdí, že je to mnohem jednodušší, než se pustit do klasické rolády sladké. Navíc ji můžete nabídnout v desítkách variant podle toho, na co máte zrovna chuť…

Jediná věc, na kterou musíte dávat pozor, je příprava sýrové placky. Když se zadaří, pak už můžete popustit uzdu své fantazii a tak trochu si zahrát na pejska a kočičku ze slavné pohádky: Je jenom na vás, čím ji v základu natřete. Může to být pomazánkové máslo (s příchutí i bez ní), hořčice, paštika, pomazánka z nivy, s pažitkou…
Stejné je to i s náplní, kdy může využít zbytků z lednice, šunku, uzené maso, salámy atd. Kombinací je nepřeberné množství. Můžete dokonce roládu chuťově rozdělit, půlku naplnit tak a druhou zase jinak.

Co budete potřebovat:

* 400 g tvrdého sýra
* pomazánku (pomazánkové máslo, nebo paštiku, hořčici atd.)
* 4 plátky šunky
* různé druhy krájených salámů podle chuti

Jak na to (fotopostup najdete pod článkem):

Do mikroténového sáčku zabalte kostku tvrdého sýra a v horké lázni ji nechte roztavit. Až bude sýr dostatečně měkký, je třeba v dalším kroku spěchat! Rychle vymodelujte kouli „těsta“ a válečkem z něj vyválejte tenký plát.
Ten namažte libovolnou pomazánkou, v našem případě jsme použili klasické pomazánkové máslo. Začněte klást na střed šunku nebo uzené, kraje obložte kolečky salámu. Potom začněte plát opatrně rolovat. Hotovou roládu zabalte do potravinové fólie a nechte v chladničce ztuhnout. Plátky krájejte až před tím, než je ponesete na stůl.

Autorka a foto: -jiv-

FOTOPOSTUP:

Komentáře