HOBBYMANIE(5)

Medový moučník jménem Zázrak: Je tomu opravdu tak!

Jako kterékoli jiné medové těsto má i toto své klady a zápory. Především platí, že je třeba je co možná nejrychleji po vyhnětení rozválet do podoby plátů. Jinak ztuhne a další práce s ním bude obtížná, ba téměř nemožná. A po upečení získáte pláty, jež jsou obdobně jako medové perníčky tvrdé a vyžadují odležení v chladu, kde zvlhnou a zvláční. Toto odležení ještě urychlí náplň v podobě pikantního ovocného džemu a krému. Autorka pracuje s máslovým nastaveným pudinkem, když ale přídavek pudinku vynecháte, budou výsledné řezy ještě trvanlivější.

Krémové zázraky s medem:
50 g másla, 150 g krupicového cukru, 1 lžička sody, 2 lžíce medu, 2 lžíce mléka, 1 vejce, 450 g hladké mouky; krém: 375 g másla, 250 ml vody, 1 vanilkový pudink, 150 g moučkového cukru; rybízová marmeláda; poleva: 100 g čokolády na vaření, 30 g ztuženého tuku

Jak na to krok za krokem:

V kastrůlku svařte za stálého míchání máslo s cukrem, sodou, medem, mlékem a celým vejcem. Směs provařte, mírně zkaramelizuje, vroucí nalijte na mouku a vše zpracujte v robotu do podoby těsta. Je-li příliš tuhé, přidejte trochu mléka a opět vše propracujte. Z těsta vypracujte 3 stejně velké pláty, jež upečete na plechu s papírem v troubě vyhřáté na 150 °C dozlatova. Než zchladnou, připravte krém: Pudinkový prášek smíchejte s cukrem, přilijte vodu a za stálého míchání pudink svařte a provařte.
Zchladlý pod folií zašlehejte do másla, jež jste vypracovali šlehačem doběla. Jeden plát potřete džemem, krémem a náplně přiklopte druhým plátem. Postup opakujte i v případě třetího plátu; docela nahoře bude krém. V chladu ztuhlý moučník polijte čoko polevou, jejíž základ tvoří rozehřátá čokoláda vymíchaná se ztuženým tukem. Opět vše uložte v chladu, aby se buchta rozležela a zvláčněla. Teprve potom ji rozdělte na řezy.

Náš tip:
Rychle vyhnětené medové těsto co možná nejdříve zpracujte do podoby 3 plátů. Jakmile zchladne, začne tuhnout a špatně se pak rozvaluje. Bochánky proto ukládejte v teple přiklopené kastrolem, případně je rozvalujte na plechu s papírem nahřátým v teplé troubě.

Autor: -řís-

 

 

Napsat komentář