Koníčky

Podpořme Celosvětový úklidový den!

Ukliďme svět, ukliďme Česko, podpoří konání prvního Celosvětového úklidového dne v ČR, který organizuje spolu s hnutím Trash Hero.

Zástupci Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko, kteří koordinují největší českou dobrovolnickou kampaň na odklízení odpadků a černých skládek  Ukliďme svět, ukliďme Česko!, domluvili s dobrovolníky hnutí Trash Hero konkrétní spolupráci na zorganizování Celosvětového úklidového dne I v České republice.

Celosvětový úklidový den (World Cleanup Day) se uskuteční 15. září 2018 a pravděpodobně se stane největší celosvětovou dobrovolnickou akcí v historii Země.

Vítáme tuto novou ekologickou iniciativu. Má stejné cíle, jako naše dlouhodobá kampaň Ukliďme svět, ukliďme Česko. Proto je logické, že jí pomůžeme,“ říká Kateřina Landová z Českého svazu ochránců přírody a ještě doplňuje: „Zájemci o účast na Světovém dni se mohou registrovat na webu www.uklidmecesko.cz . Poskytneme jim stejný servis jako našim dobrovolníkům, uklízejícím po celý rok – tedy především informace ale také úklidové pytle a rukavice, pokud nebudou mít vlastní.“

Na uvedeném webu se na Světový den zaregistrovalo už téměř 160 lokálních akcí. Přidáte se také?

Komentáře