Mlsání

Řezy zvané „Skvrny na slunci“: Připravíte je v jediném pekáči!

Domácí řezy nesmí na svátečním stole chybět! Ale jakou buchtu zvolit? Samozřejmě originální, nevídanou, nad kterou všichni zalapají po dechu. Zvlášť když čekáte významnou rodinnou návštěvu. Vyzkoušejte podle našeho receptu tyto originální řezy, zvané "Skvrny na Slunci".

Stačí jediný řez hotovou buchtou a každému musí být hned nad slunce jasné, jak tento originální a na přípravu nenáročný moučník k názvu přišel. Kdo hledá inspiraci na našich stránkách pravidelně, jistě si vzpomene na obdobný zázrak s názvem „stříbrné měsíční hory“.
Princip je v tomto případě obdobný: Spodní „kopcovitá“ vrstva bílkového těsta poprášená mletou černou kávou je ovšem zalitá těstem žloutkovým, tedy svítivě žlutým, a buchta se navíc po upečení a prokrojení plní vařeným broskvovým krémem s množstvím kompotovaného ovoce upraveného na kousky.
Opravdová sluneční bouře na pohled, dalo by se říci. A co teprve pozdvižení, jež vyvolá mezi chuťovými pohárky při prvním zakousnutí! Radíme tedy jediné: Upečte si tuto sluneční explozi při nejbližší příležitosti, třeba již pro příští neděli…

Náš tip:
Při skládaní 1x prokrojeného dezertu s vrstvou fajnového krému mezi dvěma pláty si vezměte na pomoc formu či plech, ve které se buchta původně pekla (může být stavitelný ráfek). Okraje naplněného, v chladu ztuhlého a z formy vyjmutého moučníku pak rovně zařízněte, osvědčil se dortový nůž.  

Recept naSluneční skvrny“ s broskvovou náplní:
Bílkové těsto: 7 bílků 200 g krupicového cukru 2 lžíce octa v 25 g polohrubé mouky 40 g kukuřičného škrobu 1 lžička kypřicího prášku do pečiva 1 lžička mleté zrnkové kávy; žloutkové těsto: 7 žloutků a 2 celá vejce 150 g krupicového cukru 2 lžíce oleje 130 g polohrubé mouky 1 lžička kypřicího prášku do pečiva 1 lžíce octa; krém: 1 sáček vanilkového pudinku 3 lžíce krupicového cukru kompotované broskve (cca 1,5 sklenice) voda dle potřeby 1 sáček mleté želatiny 125 g másla; na posypání: moučkový cukr

Jak na to krok za krokem:

Nejprve připravte bílkové těsto: Do sněhu z bílků zašlehejte po lžících cukr a pak ocet. Dále stěrkou do pěny zapravte mouku promíchanou se škrobem a práškem do pečiva, těsto naložte lžící na plech s vyššími okraji či do formy cca 35 x 35 s listem papíru na pečení a kopečky poprašte černou kávou. Dále připravte žloutkové těsto: Žloutky a celá vejce vyšlehejte s cukrem, zašlehejte do pěny olej, stěrkou do ní zapravte mouku smíchanou s kypřicím práškem a nakonec do těsta vmíchejte ocet.
Hmotu nalijte na bílkové těsto poprášené kávou a v troubě vyhřáté na 170 °C vše upečte (cca 30 minut). Než buchta vychladne, připravte náplň: V rendlíku promíchejte pudinkový prášek s cukrem, přilijte sirup z kompotu doplněný vodou na 500 ml, vše za stálého míchání svařte (pudink se vyčeří) a provařte. V horkém pudinku nechte rozpustit želatinu nabobtnalou v předstihu 10 minut v troše vody, dále do teplého základu vmíchejte máslo a scezené broskve pokrájené na kostky (cca 470 g).
Zchladlou a z formy vyklopenou buchtu 1x prokrojte, na jeden z plátů rozetřete vrstvu chladnoucího krému, přiklopte druhý plát a nechte vše v chladu ztuhnout (cca 1 hodina). Moučník nakonec rozdělte na řezy a poprašte je hojně moučkovým cukrem.

Fotogalerie
11 fotografií

Komentáře