Jídlo

Rychlé mňamky: Sýr, smažený v anglické slanině

Tato úprava sýrových rolek je poměrně známá a oblíbená, avšak leckoho může stále mile překvapit. Stejně jako informace, že do plátků anglické slaniny je možné zamotat nejen obligátní eidam, ale také kousky nivy, olomoucké tvarůžky nebo sýr domácí, jaký vyrábí paní Smolová. A pak už následuje trojobal a smažení, takže tento recept na sýrové rolky je velice rychlý a nenáročný.

Zaručený úspěch s nimi sklidíte, budete-li k těmto smotkům podávat jako přílohu jemně vyšlehanou bramborovou kaši a sterilovanou domácí okurčičku. A děti určitě ocení ovocný kompot, třeba třešňový. Také se speciálně pro ně vyplatí nahradit plátky anglické slaniny dušenou šunkou. A určitě jim nabídněte uvnitř zabalený eidam. Niva a tvarůžky už patří do kategorie poněkud náročnějších gurmetských prožitků pro dospělé. I když u těch větších je už někdy zapotřebí podporovat vybranou chuť. Výborné tyto smotky samozřejmě jsou i jako teplý předkrm s toustovým chlebem, majonézou a jarní cibulkou.

Sýr smažený ve slanině:
100 g eidamu vcelku, 50 g anglické slaniny na plátky; na obalení: hladká mouka, 1 vejce, strouhanka; tuk na smažení

Jak na to:

Silnější plátek eidamu nakrájejte na hranolky, obalte vždy jedním tenkým plátkem anglické slaniny a spíchněte je kouskem špagety (viz rámeček dole). Smotky obalte v hladké mouce, rozšlehaném nesoleném vejci, strouhance a smažte v rozehřátém tuku v pánvi dozlatova. Osušené papírovým ubrouskem podávejte s bramborovou kaší a sterilovanou okurkou; výborný je také zeleninový salát.

Bezva finta:
Kousky nevařených tvrdých špaget je možné místo dřevěných párátek použít ke spíchnutí nadívaných kapes, balíčků a smotků. V důsledku tepelné úpravy použité těstoviny zkřehnou natolik, že je při jídle neodhalíte a prostě je slupnete s některými sousty. Naproti tomu s tradičními párátky je vždy trochu trápení. Tak proč se mu nevyhnout?
Fotogalerie
5 fotografií

Komentáře