Mlsání

Štrúdl, jaký svět ještě neviděl: Dvoubarevný Black and White

Jeden by ani nevěřil, kolik inspirativních podob může mít takový závin. Spíše než překládanou nohavici připomíná mnohdy roládu, naplněné pláty je také možné rafinovaně skládat, případně proplétat. A aby byl výsledek ještě atraktivnější, můžete část těsta obarvit kakaem. Jen je třeba zvolit správný recept…

Spíše než klasický závin připomíná toto pečivo vánočku; těsto se jí kvalitou do značné skutečně přibližuje. Je obdobně nadýchané, vláčné a chutné. A proložené je navrch vrstvami strouhaných ořechů a rozinek (viz recept) posypaných v obou případech cukrem a hoblinkami másla. Díky tomu je upečená buchta ještě jemnější. A efektního lesku na jejím povrchu docílíte, potřete-li horký cop hned po vyjmutí z trouby cukrem rozpuštěným (převařeným) v troše vody. Nemusíte se pak vůbec bát, že snad bude taková povrchová úprava lepit!

Recept na efektní zaplétaný závin:
1 kg polohrubé mouky 5 lžic krystalového cukru špetka soli 10 g sušeného droždí 2 žloutky 3 lžíce tuku (Hera) 450 ml vlažného mléka 3 lžíce kakaa; náplň: cca 4 hrsti strouhaných vlašských ořechů 50 až 100 g rozinek 8 lžic krystalového cukru 1 sáček vanilkového cukru tuzemák dle potřeby cca 150 g másla; poleva: 4 lžíce krystalového cukru 3 lžíce vody; 1 vejce na potření

Jak na to krok za krokem:

Z mouky, soli, cukru, sušeného droždí, žloutků, rozehřátého tuku a vlažného mléka vypracujte v hnětači v jednom kroku tužší těsto, rozdělte je na poloviny a do jedné zapracujte kakao a trochu vlažného mléka. Obě těsta nechte zvlášť v teple vykynout a vypracujte z nich na pomoučeném válu velké obdélníkové pláty. Tmavý posypte strouhanými ořechy, 4 lžícemi krystalového cukru a navrch nastrouhejte tuhé máslo (cca čtvrtina kostky). Světlý posypte rozinkami nabobtnalými v tuzemáku, zbylým cukrem včetně vanilkového a navrch opět nastrouhejte máslo. Oba pláty zarolujte, uložte vedle sebe a spirálovitě propleťte. Cop přeložte na plech s papírem, povrch potřete dobře rozšlehaným vejcem a v teple ho nechte 15 minut dokynout. Peče se pak v troubě vyhřáté na 180 °C dozlatova. Ještě horký potřete polevou (cukr rozpuštěný ve vodě).

Náš tip:
Do poloviny vypracovaného těsta se přidává kakao (3 lžíce), jež mu dodá barvu. Díky tomu by ovšem ztuhlo a zhutnělo. Přidat je proto třeba ještě 3 až 4 lžíce vlažného mléka a nejlépe v hnětači vše opět propracujte. Obě těsta pak kynou každé zvlášť.
Fotogalerie
7 fotografií

Komentáře