Mazlíčci

Troufli byste si na šelmu?

Péče o exotické mazlíčky vyžaduje především obrovskou zodpovědnost. Zvažujete, že byste si rádi pořídili do domu nějakou atraktivní exotickou kočičku? Je to vcelku jednoduché. Potřebujete pořádný kotec s výběhem, spoustu času, abyste se jí mohli každý den věnovat, a také „trochu“ více naditou peněženku.

Pokud se přece jen rozhodnete vzít na sebe zodpovědnost za chov takové šelmy, kopírujte co nejvíce její přirozené prostředí. Její výběh by měl mít minimálně deset metrů na délku, ideálně několikanásobně více. Ze všech stran počítejte s jeho zabezpečením. Jestliže šelma překoná zábranu a uteče, úřady budou tuto situaci posuzovat jako chybu majitele.

Šelma potřebuje především pořádný výběh. Začněte proto návštěvou stavebního úřadu v místě vašeho bydliště a Krajské veterinární správy. Poradí vám, jak velký výběh dané zvíře potřebuje a jaké náležitosti si musíte vyřídit. V první řadě musíte mít povolení k chovu zvířete s potřebou zvláštní péče. Tisícikorunový kolek, opravňující vás k chovu šelmy, bude v rozpočtu na její pořízení asi tou nejmenší položkou. Zvažte také nákup speciálního kotce pro případný převoz vašeho nového exotického mazlíčka v autě.

Jestli vás téma zaujalo, více se dozvíte na našem spřáteleném webu:

Komentáře

Vložit komentář

Klikněte sem pro vložení komentáře