Bydlení

Zvědavá kamera: Jak se zabydlet v domečku, malém jako klícka?

Featured Video Play Icon
Ještě v 70. a 80. letech minulého století se Kamence říkalo brněnský Montmarte. Bývalou dělnickou kolonii, kde jsou pod skalami nalepeny desítky maličkých domků jeden na druhý, postupně zabydleli umělci a výtvarníci. A často jsme tu byli svědky velkolepých bohémských flámů, kdy se do domku 1+1 vešlo naráz i 50 lidí…

Ty časy jsou už sice pryč, přesto je Kamenka stále inspirativní součást Brna a má své neopakovatelné kouzlo. Pojďme se s naší Zvědavou kamerou podívat do jednoho z těch miniaturních domečků. Dnes je to vlastně dvojdomek, který obývají architekt Petr Herynek a výtvarnice Kamila Herynková – Zachrlová.

Už spojení těchto dvou profesí dává tušit, že bude na co se dívat. V domcích je účelně využit každý milimetr místa. Ale nečekejte, že uvnitř objevíte nějakou modernu. Naopak, majitelé dokonale využili genia loci. Při rekonstrukci tu například místo malířů pokojů nastoupila špachtle, která odkryla desítky vrstev malby. Vznikla tak velmi abstraktní výzdoba stěn. Ale dost povídání, račte vstoupit!

Komentáře