HOBBYMANIE(5)

Dortománie na výzvědách: Jak na filigránové čokoládové květiny

Radka Hercíková má ostatně v zásobě těchto kouzel ještě spousty. Mnohé z nich v sobě kombinují třeba i několik základních technik. Například filigrány stříkané z malého kornoutku nebo lilii, jejíž plátky se nejprve ohýbají na kovové trubičce a po ztuhnutí a oddělení od plátků fólie se spojují do podoby květu tečkou rozehřáté čokolády. Podobným způsobem si můžete vytvořit i lilii filigránovou…

V mikrovlnce zvolna rozehřátá čokoláda (ideálně levnější čokoládová poleva) nabízí netušené možnosti. Připravte se ale na to, že práce s ní je dost „špinavá“, ačkoli na našich snímcích je vše pěkně čisté. To je také jediné úskalí. Vše ostatní je již otázka fantazie a šikovných rukou. A když se něco nepodaří napoprvé, netřeba to hned vzdávat. „Nepodarky“ nechte prostě ztuhnout a pak je znovu rozehřejte!

UNIVERZÁLNÍ ČOKOLÁDOVÁ DEKORACE:
Bílé filigránové lilie vyniknou na podkladu z tmavých čokoládových listů, případně s vějířky, ať už tvarovanými na širších plátcích PE fólie nebo připravených na speciálním hoblíku z čokoládového suku. Výsledná dekorace nakonec ozvláštní jakýkoliv dort, krémový i potahovaný, ale hodí se také na rolády a jiné moučníky.

Napsat komentář