Mlsání

Modelujeme s Dortománií: Romantický Titanic na vlnách

Ve své době to byl největší osobní parník světa; na jeho palubu se vešlo zhruba 2500 cestujících. Měl být nepotopitelný a nezničitelný. Jeho pouť však skončila již při první plavbě 14. dubna 1912. Ovšem díky stejnojmennému velkofilmu se Titanic stal také symbolem romantiky a nenaplněné lásky, který dokáže rozechvět srdce žen i mladých dívek. Máme pro vás návod na modelovaný dort v podobě tohoto parníku.

Dort s motivem zaoceánského velikána působí impozantně a v kombinaci s věnováním na malých muffinech nemá zkrátka chybu. Rozhodnete-li se pro jeho tvorbu, pak se vám určitě budou hodit některé vychytávky: Většinu dílů vyřezávejte dle předkresleného motivu ze silnějšího plátu modelovací hmoty (v tomto případě to byl Smartflex).
Reliéf bez obav ponechte spíše plochý, i když se vám na našich fotografiích může zdát např. bok lodi vyboulený; jde jen o optický klam, který má „na svědomí“ výtvarná zručnost autorky. Ovšem dbejte zároveň na to, aby díly vykrojené kosticí z plátu měly zcela hladký, předem poněkud „zavadlý“ povrch – po nástřiku tlakovou pistolí (airbrush) by se totiž každá nerovnost nepěkně zvýraznila.
Při nanášení barvy proudem stlačeného vzduchu si pak pro rozlišení obzoru (hranice mezi vodní hladinou a oblohou) vezměte na pomoc list papíru a barvu nanášejte pouze směrem od něj, tedy ven. V opačném případě by se barva dostala pod papír a rozhraní by se „spilo“.

Fotogalerie
13 fotografií

Komentáře