Mlsání

Musí být chaloupka vždycky perníková? Zkuste si smlsnout na slané!

Může být dort slaný? Cukráři při té představě asi dostávají husí kůži, ale proč to nevyzkoušet? Máme pro vás recept na chaloupku, jako svět ještě neviděl!

Dortíkem bez šlehačky a čokolády, zato se sýrem, salámem nebo uzeným a dalšími slanými dobrůtkami určitě příjemně překvapíte každého, kdo není zrovna dvakrát na sladké. Jasně, on by možná stačil i obyčejný obložený talíř, ale to přece není ono! Co postavit půvabnou pohádkovou chaloupku?

Jak na hrubou stavbu?

Každý určitě ocení, když i hrubou stavbu téhle chaloupky „postavíte“ sami bez použití polotovarů. Základem je vekový korpus. Jak na něj?  V první řadě se vyplatí vědět, že na výchozí plát pečený v obdélníkovém plechu s vyvýšenými okraji (opatřit se musí papírovým mantinelem) je třeba jeden kilogram těsta.

Což znamená, že si musíte připravit:

 ►750 g hladké mouky  1,5 balíčku sušeného droždí  430 ml mléka  2 lžičky cukru  3 lžičky soli  2 vejce  1,5 lžíce oleje  2 lžičky citrónové šťávy. Z těchto přísad vypracované a vykynuté těsto upečte, připravte si pomazánku a dál postupujte podle fotonávodu.

Fotogalerie
12 fotografií

Komentáře