Mlsání

Neuvěřitelné: Vánočka bez pletení? Opravdu to jde!

Vánočka by neměla na slavnostním stole chybět, ale do její přípravy se pustí jen málokdo. I nejšikovnější domácí pekařky mají zpravidla před náročným pletením tohoto pečiva s;několika pramenů vláčného těsta respekt a vánočkunakonec raději koupí hotovou. Nabízíme vám ovšemrecept na vánočku nepletenou potřebovat budete pouze nůžky!

Vyčarovat tu nejkrásnější vánočku je ve skutečnosti velice snadné, nevěříte? Jednoduše připravte dle našeho receptu kynuté těsto, vyválejte z něj po dokynutí plát (v tomto případě dva), potřete ho jemnou tvarohovou náplní s přídavkem másla a vše zarolujte. A neklesejte na mysli, že před sebou máte jen obyčejnou roládu. Vezměte do ruky nůžky a dál s nimi pracujte dle našeho postupu. Všechno je to velice snadné!
Tvarohovou máslovou náplň, která pečivo navíc zjemní, nelze v žádném případě vynechat. Jen díky ní se těsto ve výchozí roládě nespeče, ale vytvoří na povrchu po dokynutí a upečení efektně propletený vzor. Náplň zároveň musí mít světlé zbarvení, příliš kontrastní (např. čokoládová) by působila rušivě!

Náš tip:
Výchozí roláda nesmí být příliš dlouhá, v každém případě se snažte, aby se vešla s cca 5 až 6 cm velkými odstupy na obou koncích na plech s listem papíru na pečení! V našem případě se to příliš nepodařilo a vánočka díky tomu překynula téměř přes okraj.
Stříhaná vánočka s náplní:
700 g hladké mouky, špetka soli, 40 g čerstvého droždí, 1 lžíce cukru, 400 ml mléka, 1 vejce, 1 bílek, 3 lžíce oleje; náplň: 200 g měkkého tvarohu, 50 g másla, 2 lžíce moučkového cukru; na potření: 1 žloutek, 2 lžíce oleje, 2 lžíce mléka

Jak na to krok za krokem:

Mouku promíchejte v míse se solí, uprostřed vytvořte důlek, rozdrobte do něj droždí, přisypte cukr, přilijte 3 lžíce vlažného mléka a pod utěrkou nechte vzejít kvásek. Do nadýchaného kvásku přidejte vejce a bílek, přilijte olej a zbylým mlékem (dle potřeby) zadělejte v robotu vláčné měkké těsto.
Mísu opět přikryjte utěrkou a těsto nechte v teple vykynout (cca 30 minut). Jakmile zdvojnásobí původní objem, vyklopte je na vál a krátce přehnětené rozdělte pomocí váhy na dvě poloviny. Z každé vyválejte na pomoučené ploše čtverec o straně cca 25 cm a jeho povrch potřete polovinou připravené náplně. Její základ tvoří tvaroh vymíchaný s rozměklým máslem a moučkovým cukrem. Potřený plát srolujte a roládu přeneste na plech s listem papíru na pečení.
Ostrými nůžkami nastřihněte na jednom z jejích konců plátek silný cca 1 cm (téměř ho při podkladu oddělte) a uložte ho rovně v ose rolády (viz krok č. 9). Nůžkami nastřihněte druhý plátek a uložte ho přes předchozí mírně doprava.
Třetí nastřižený plátek vybočte doleva a čtvrtý potom uložte opět rovně v ose rolády. Takto nastřihujte téměř k podkladu další plátky a skládejte je dle tohoto modelu, dokud nespotřebujte celou roládu. Z posledního plátku vytvarujte na konci úhlednou „patku“ a vánočku nechte v teple dokynout (cca 40 minut). Nabyde na objemu a vykreslí na povrchu efektní pletený vzor. Celou pak potřete celým vejcem prošlehaným s trochou oleje i mlékem a v troubě vyhřáté na 170° ji dorůžova upečte (cca 35 až 40 minut, nutná zkouška špejlí). Vánočku podávejte poprášenou moučkovým cukrem.
Autor: -iri-

Fotogalerie
13 fotografií

Komentáře