Mlsání

Smažené koblížky – nebo to jsou šišky? Vyberte si…

Trochu je to dilema, ale nakonec si jím hlavu lámat nemusíte. Teorie praví, že přestože má toto smažené pečivo podobu pohledných koblížků, jsou to ve skutečnosti šišky. To proto, že neobsahují uvnitř žádnou náplň. Dochucují se tak, že se potírají na povrchu ovocným džemem či jinou směsí. Finální čepici potom může podle našeho receptu tvořit trocha zakysané smetany, bílého jogurtu nebo slazeného tvarohu.

Citelný bývá také rozdíl v konzistenci použitého těsta, což má samozřejmě vliv na kvalitu hotového pečiva. Klasické koblížky bývají zpravidla pěkně nadýchané, s téměř vatovitou strukturou uvnitř. Naproti tomu šišky jsou o poznání hutnější, což může být ovšem výhodné, protože v důsledku toho bývají mnohdy déle vláčnější a chutnější.
Základ takových šišek pak tvoří jediný kruhový kousek, vypíchnutý ze silnějšího plátu těsta. I z toho důvodu se už žádná náplň do pečiva nevkládá (nespojují se k sobě dva plátky). I jediné vykrojené kolečko kynutého těsta dokáže vytvořit po usmažení ve vrstvě rozehřátého tuku efekt nadýchaného koblížku. Jak jste se tedy rozhodli? Budete se i nadále trápit otázkou, zda se vaše oblíbené pečivo řadí do kategorie koblížků, šišek nebo dokonce vdolků?

Neplněné tvarohové šišky:
400 g polohrubé mouky, 80 g hrubé krupice, 1 balíček sušeného droždí, 1 lžička strouhané citrónové kůry, špetka soli, 80 g pískového cukru, 1 vanilkový cukr, 40 g másla, 3 žloutky, 250 g měkkého tvarohu, 4 lžíce mléka, olej na smažení; na dohotovení: meruňková zavařenina, zakysaná smetana nebo bílý jogurt

Jak na to: (fotopostup krok za krokem najdete pod článkem)

Rozměklé máslo utřete s cukrem (včetně vanilkového) do pěny a postupně do ní zašlehejte jeden po druhém žloutky. Dále přimíchejte tvaroh, mléko, strouhanou citrónovou kůru a mouku smíchanou se sušeným droždím, krupicí a špetkou soli. Vypracujte těsto tužší konzistence a nechte je na teplém místě vykynout. Pozor, nezvětší příliš objem, takže je můžete po 40 minutách rozválet na pomoučeném válu do podoby silnějšího plátu, ze kterého formičkou vypíchnete kolečka o průměru asi 5 cm.
Hned je můžete vkládat do rozehřátého oleje (nesmí být příliš rozpálený) a zvolna smažit po obou stranách dozlatova. Teprve v průběhu smažení kolečka nabudou a získají tvar malých koblížků. Hotové kousky z tuku vyjměte, osušte a ještě teplé potřete meruňkovým džemem. Nakonec je dozdobte sladkým jogurtem nebo zakysanou smetanou. Podávat se dají rovněž s ovocnou omáčkou.

Fotogalerie
8 fotografií

Komentáře