Jídlo

Špekáčky na pivu? Zhořknou, vyzkoušejte je raději se sýrem

Špekáčky zapečené na pivu s trochou rajčatového protlaku nebo kečupu, to je klasika, na kterou nedá kdekdo dopustit. Má však i své odpůrce, kteří jí vytýkají, že cukr obsažený v pivu a kečupu v průběhu tepelné úpravy zkaramelizuje, tedy zhořkne a tím také chuť pokrmu poznamená.

Oběma skupinám ovšem můžeme doporučit špekáčky plněné kromě slaniny s rajčaty eidamem, zapečené následně ve vlastní šťávě. Je to rovněž velkolepá dobrota, kterou se samozřejmě vyplatí pivem hojnu zapíjet…

Ingredience pro recept na opékané špekáčky:
4 špekáčky, 100 g eidamu, 50 g slaniny (špek, může být i slanina anglická), 2 až 3 menší rajčata

Jak na to?

Špekáčky na několika místech hluboko nakrojte nožem (dílky se nesmí zcela oddělit) a do zářezů vložte střídavě na male plátky upravený sýr, slaninu a rajčata. Takto naplněné (pozor, aby se nerozlomily) pak vložte jeden vedle druhého do malé zapékací misky a nechte vše ve vyhřáté troubě zapéct (při 180 °C asi 15 minut). Můžete je dát i na gril, ale v tom případě je raději zabalte do alobalu.
Špekáčkové „harmoniky“ pod sebe postupně pustí spoustu chutné šťávy s rozehřátým sýrem a na povrchu budou pěkně chrupavé. Podávejte je teple přelité vypečeným sosem s chlebem, hořčici a kečupem dle chuti. A samozřejmě s pivem!

Komentáře

Štítky