Jídlo

Vaříme s Vendy: Jak připravit dršťkovou polévku z masáků

Po vydatných deštích houbařská sezóna znovu začíná! Pokud se ovšem vydáme do lesa, nás zkušené vždycky zamrzí, že spoustu těhle krásných hub najdeme rozkopaných od amatérů, kteří tu byli před námi. Pro neznalé je to prostě „muchomůrka“. Houby, ani ty jedovaté, se přece neničí! Natož muchomůrka růžovka, jedna z nejchutnějších, které se ne nadarmo říká „masák“…

 

Růžovka patří k nejchutnějším houbám
Růžovka patří k nejchutnějším houbám

Růžovka je výjimečná houba právě svou chutí. Ať ji připravíte na jakýkoliv způsob, leckdo si bude myslet, že nejde o houbu, ale o maso! A gurmeti, tedy skuteční labužníci vám potvrdí, že třeba dršťková polévka, připravená z masáků, předčí i tu z pravých hovězích drštěk. Že nevíte, jak na to? Kuchařka Vendula má pro vás exkluzivní recept:

Co budeme potřebovat:

500 g oloupaných, pokrájených a spařených masáků
2 lžíce sádla
1 velkou cibuli
4 lžíce hladké mouky
1 lžíci sladké mleté papriky
1,5 l vývaru
3 stroužky česneku
Sůl
Pepř
Majoránku
Mletý kmín

Postup:

Masáky oloupeme, nakrájíme a krátce spaříme vroucí vodou. Cibuli oloupeme, nakrájíme a zpěníme. Pak přidáme hladkou mouku a vytvoříme hnědou jíšku, do které přidáme sladkou mletou papriku a zalijeme vývarem. Mezi tím, co se nám jíška bude rozvářet, přidáme sůl, pepř, kmín, majoránku a nastrouhaný (nebo propasírovaný) česnek. Nakonec přidáme připravené masáky a necháme hezky pěkně provařit, aby se nám všechny chutě propojily.

hlíva ústřičnáTip Vendy:
Tuto polévku si můžete připravovat po celý rok, když místo masáků použijete dobře dostupnou hlívu. V sezóně je výhodou, že můžeme přidat i čerstvou majoránku ze zahrádky.

O AUTORCE RECEPTU:
VendyVendy je svým přístupem v dnešní době ojedinělá. Je to mladá maminka dvou dětí, která ráda vaří a peče. Navíc šla svou vlastní cestou, takže vaří jednoduše, z dobře dostupných surovin a nejvíce klasická česká jídla. Všechny fotografie receptů nafotila sama ihned po jejich uvaření či upečení, bez aranžování a food stylingu, takže pokrmy na fotkách vypadají tak, jaké jsou ve skutečnosti. V nedávné době vydala Vendula Špetlíková také vlastní kuchařku „Vaříme s Vendy“, o které se více dozvíte na jejích stránkách http://varimesvendy.cz/

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Komentáře