Mlsání

Velikonoční dobrůtky (III.): Tentokrát broskvičky jako čerstvě utržené!

Vaši sváteční hosté se budou jistě divit, co dělají čerstvé broskve ve společnosti jiných cukrovinek. Když je uděláte podle našeho receptu, budou tyto originální zákusky vyhlížet tak opravdově, že je na nich možné dokonce rozpoznat typickou rýhu. A krystalky cukru na jejich povrchu navrch září jako kapky rosy na ovoci utrženém po ránu v zahradě…

Pečení a zdobení to není složité, na realizaci tohoto receptu si pouze musíte připravit formičky určené k pečení perníkových vánočních koulí (ideální jsou kovové polokoule o průměru 5 cm). Bez nich se neobejdete. Že se musí vytřít tukem a vysypat hrubou moukou, než do nich nalijete připravené piškotové těsto (může být jakékoli osvědčené), je pak nad slunce jasné.

A pokud snad upečené kousky nepůjdou z formiček vyklopit, nemusíte ještě zoufat. Máme pro vás jednoduchý recept: vydloubněte je opatrně malou lžičkou. Upečené a uprostřed trochu vydlabané polokoule tvoří základ těchto originálních sladkých kousků. Z toho vyplývá, že vždy dvě se musí naplnit a slepit k sobě, ideálně máslovým krémem s přídavkem kompotovaných broskví. Díky tomu také na jejich povrchu vznikne pro broskve charakteristická rýha.

Žádná velká věda není ani barvení připravených koulí s krémovou náplní uvnitř. Recept je jednoduchý: Prostě je stačí potřít broskvovým nálevem obarveným červeně. Žlutá není zapotřebí, protože původně zlatavý piškot broskve krásně dotónuje. A finální obalení v krupicovém či krystalovém cukru je pak pouhá hračka.
(fra, iri)

Recept na broskvičky s krémovou náplní: 3 vejce 3 lžíce krupicového cukru 4 lžíce polohrubé mouky; krém:  125 g másla 200 ml mléka 0,5 sáčku vanilkového pudinku broskvový kompot včetně nálevu

Jak na to krok za krokem

Vejce vyšlehejte s cukrem a do pěny zlehka vmíchejte po částech mouku. Těsto rozdělte lžící do formiček určených na pečení vánočních perníkových koulí, jež jste vytřeli tukem a vysypali hrubou moukou. Neplňte je až po okraj! Naplněné formičky uložte na plech a vložte do trouby (kousky se pečou při 180 ºC dorůžova).

Po vyjmutí z trouby horké polokoule z formiček vyklopte (můžete si pomoci lžičkou), nechte je vydýchat a jejich středy opatrně vydlabejte (opět se osvědčila lžička). Připravte si krém, tady je recept: Pudinkový prášek smíchejte se lžící cukru, zalijte mlékem, uvařte za stálého míchání pudink a nechte jej pod fólií vychladnout, aby se na něm nevytvořil škraloup.

Po lžících jej pak zašlehejte do našlehaného másla, vmíchejte nadrobno pokrájené kompotované broskve a krémem vždy dvě vydlabané polokoule naplňte a spojte. Trochou krému uhlaďte spoje. Slepené koule potřete šťávou z kompotu obarvenou trochou červené potravinářské barvy (přidat lze i rum), každou hned obalte v krupicovém cukru a vložte do papírového košíčku.
-fra, iri-

Fotogalerie
12 fotografií

Komentáře