Mlsání

Domácí osvěžující citronová zmrzlina: Jak na ni i bez zmrzlinovače?

V tropických vedrech, která nás toto léto provázejí, přijde zmrzlina jistě vhod. Když ji ale koupíte někde u stánku, nevíte, z čeho je udělaná. Velmi často jde spíše o práci chemiků, než cukrářů. Máme pro vás recept na osvěžující citrónovou zmrzlinu, která je zaručené bez chemie a nebudete k její přípravě potřebovat ani žádné přístroje…

Stačí pouze 3 ingredience. Osvěžující, citrusová chuť, krémové zmrzliny. Výrazná citrusová chuť, krémová konzistence, osvěžující. K přípravě není zapotřebí zmrzlinový strojek, ale dá se dobře připravit v mrazničce. Rychlá a snadná příprava.

Co budete potřebovat:

400 ml smetany ke šlehání, 100 g moučkového cukru, 1 BIO citron

Jak na to krok za krokem:

Smetanu vyšlehejte s cukrem. Do šlehačky vmíchejte strouhanou citronovou kůru z dobře omytého citronu a po částech zamíchejte citronovou šťávu. Smetanový krém nalijte do plastové misky o rozměrech cca 22 x 12 cm. Zakryjte folií nebo plastovým víčkem a vložte do mrazničky. Po cca 30 minutách, nejlépe s použitím vidličky, propracujte smetanový krém. Případně stěrkou seškrábněte z boků misky namrzající krém. Je dobré zopakovat ještě asi 2 krát. Po té nechte zmrazit. Před konzumací vyndejte z mrazničky a nechte asi 10 minut v chladničce. Po té servírujte klasickým způsobem s pusinkou šlehačky a přizdobte lístkem máty nebo meduňky.

Autorka: Marcela Matyášová

Zdroj: www.seasonsandsuppers.ca/

Komentáře