HOBBYMANIE(5)

Expresní minutka: Králičí stehna marinovaná a smažená

Masíčko ze zadních stehen se samozřejmě vyplatí naložit do marinády alespoň na celý den, protože jogurt je během této doby náležitě zjemní (rozvolní jednotlivá svalová vlákna). Takže je pak zbývá už jen obalit v klasické strouhance a bleskově z obou stran osmažit.
A můžete si být jistí, že i zapřisáhlí odpůrci „králičiny“ budou pak dlouho přemýšlet, jaké lahodné a křehké maso to vlastně měli na talíři. Navrch je tom úprava doslova blesková, kde trochu víc práce a úsilí zabere pouze vykosťování králičích stehen.

Minutková králičí stehna:
4 ks zadních králičích stehen, 150 g bílého jogurtu (ideální je klasický), 0,5 citrónu, 3 až 4 stroužky česneku, 2 vejce, sůl, mletý černý pepř, strouhanka, tuk na smažení

Jak na to krok za krokem:

Králičí stehna vykostěte, naklepejte je paličkou a osolte. Bílý jogurt vyklopte do misky a ochuťte ho vymačkanou citrónovou šťávou a prolisovaným česnekem. Dále přidejte celá vejce, sůl, pepř a vše důkladně promíchejte, aby se ingredience spojily. Následně do marinády vložte připravené řízky a nechte je ve směsi odležet (dají se marinovat jen chvilku, ale i do druhého dne). Plátky pak vyjměte vidličkou, jeden po druhém obalte v přesáté strouhance a osmažte dozlatova na pánvi v rozehřátém tuku (ideální je vepřové sádlo). Jako přílohu lze použít brambory v rozmanité úpravě, případně bramborový salát a různé druhy salátů zeleninových.

Napsat komentář