Jídlo

Grilovačka, s námi hračka (II.): Když steak, tak jako bejk! Jak na něj?

Pořádně šťavnatý steak patří k těm nej lahůdkám na grilu. Připravit ho můžete na stovky způsobů. My se dnes naučíme recept na to, jak ugrilovat pořádný flák masa, no prostě steak jako bejk pro všechny hladovce…

Příprava steaku z nejkvalitnějšího hovězího či jehněčího masa je snadná, ale musíte dodržet následující podmínku: Maso nikdy dlouho nemarinujte ve výrazné marinádě ani je předem nesolte!

Pořádný steak nechte chvilku odpočinout!

Dobrý steak zpravidla stačí před grilováním na roštu v přímém žáru potřít zlehka olejem, případně posypat trochou drceného černého pepře. Další koření se zpravidla vyplatí přidávat až těsně před podáváním. Tepelně upravené plátky ale nedávejte z grilu rovnou na talíř, nechejte je zabalené v alobalu odpočinout asi 5 minut, aby se šťáva uvnitř masa rovnoměrně usadila.

Recept na důkladný hanger steak:
1 kg hanger steaku (svalu z bránice, tzv. řeznické panenky) olivový olej sůl mletý černý pepř bylinky na ozdobení
Jak na to: Maso okrájejte a potřené olejem grilujte na přímém ohni z každé strany 6 až 8 minut. Při grilování je pokládejte, aby se nepřipeklo a ve středu bylo médium. Hotový steak osolte a opepřete. Před servírováním ozdobte bylinkami.

Příště nás čeká: Masíčko na jehle

 

Komentáře