Jídlo

Inspirace z Východu: Sekaná s barevnou mozaikou

Kdo by neznal masovou sekanou pečeni nadívanou vejci na způsob tzv. pštrosích vajec! Vajíčka do náplně je však možné zkombinovat se zeleninou, takže po upečení získáte skvělou jarní „sekačku“ s atraktivní barevnou mozaikou na řezu, která je oblíbená zejména v zemích východní Evropy.

Rulo Stefani, tak se jí říká např. v Bulharsku. Podává se zde nejen s pečenými bramborami, ale například i s pilafem. Základ této přílohy tvoří rýže či pšenice (bulgur), která se osmahne na oleji, potom se vaří v kořeněném bujonu a ještě se dál zajímavě dochucuje. Setkat se s tímto pokrmem můžete nejen na Balkáně, ale i v Turecku a na Středním východě.

Sekaná s barevnou mozaikou:
1 houska, trocha vody, 750 g směsi mletého masa (hovězí a vepřové), 6 vajec, 1 cibule (jarní cibulka s nati), 3 stroužky česneku, sůl, mletý černý pepř, drcený kmín, strouhanka dle potřeby; náplň: 2 větší mrkve, 3 vejce, nakládané okurky, 100 g sterilovaného hrášku; na dohotovení: sýr na posypání, máslo na pekáček, brambory

Jak na to:

Housku nakrájejte na plátky, jež namočíte ve vodě a vyždímáte je. V míse vymíchejte mleté maso s vlhkou houskou, přidejte 4 rozklepnutá vejce, drobně nasekanou cibuli a drcený česnek, směs osolte, okořeňte ji pepřem, drceným kmínem a vše propracujte. Dle potřeby přidejte strouhanku a hmotu nechte v chladu 30 minut odležet. Mezitím uvařte mrkev a vejce. Mleté maso rozprostřete na folii ve tvaru obdélníkového plátu, do středu uložte rozpůlená oloupaná vejce, obložte je na proužky nakrájenou mrkvi, podobnu upravenými okurkami a obsypte vše hráškem.
Pomocí podkladové fólie plát zarolujte, šišku do ní zabalte a uložte ji cca 1 hodinu v chladu. Vybalenou pak uložte do pekáčku vytřeného máslem, obložte ji na osminky pokrájenými okořeněnými bramborami, jež lehce pokropíte olejem a vše společně v troubě vyhřáté na 180 °C upečte (cca 35 až 45 minut). Krátce před dopečením sekanou posypte strouhaným sýrem a nechte ji zapéct. Podávejte nakrájenou na plátky s jarním zeleninovým salátem.

Náš tip:
Masovou směs na sekanou můžete kořenit zcela dle vlastní chuti. Kromě zmíněných přísad (viz recept) se často používá ještě mletá červená paprika, drcený kmín, sekaná petrželka nebo i kopr.

NEPŘEHLÉDNĚTE! Tento recept jsme převzali z jarního Speciálu Knihovničky Recepty. Najdete v něm spoustu inspirace pro sváteční hodování, recepty sladké i slané s podrobným postupem a fotonávody. Nyní si toto vydání můžete nově zakoupit také v elektronické podobě a navíc se slevou ZDE ►►►
Podrobný návod, jak na to najdeteZDE: clanek/novinka-nase-casopisy-nyni-i-v-digitalni-podobe-cteni-bez-bryli-a-kdekoliv

Fotogalerie
4 fotografie

Komentáře