HOBBYMANIE(5)

Prozrazeno! Známe tajemství mistrovských japonských rolád

Vůbec poprvé u nás budete moci nyní vyzkoušet jednu z mnoha původních mistrovských rolád japonského původu s nevídanými barevnými efekty na povrchu i uvnitř! V čem spočívá tajemství těchto receptur? Co se ingrediencí týče, jsou stejné, jako v případě našich tradičních piškotových plátů. Pro našince naprosto nezvyklý a nevídaný je ovšem proces jejich postupného zpracování do podoby řídkého, téměř palačinkového těsta…

Hurá na safari!

A další tajemství japonských rolád je také odhaleno! Zapomeňte na klasické piškotové těsto, jež se při pečení rychle přesuší, je lámavé a křehké, navíc vyžaduje rychlé chlazení na vlhké utěrce, případně bleskové srolování s pokladovým papírem či moučkovým cukrem poprášeným textilním ubrouskem, aby nepopraskalo. Japonci používají řídké těsto na bázi máslové jíšky, jehož plát je po upečení mechově jemný a krásně pružný, přímo hedvábně. Jak říkaly naše babičky, šifónový… (Na snímku: Roláda v „tygří kůži“)

 

Kultovní záležitost

Kdo by neznal kultovní filmové dílo Blue Velvet, v překladu „modrý samet“, či hudební skupinu Velvet Underground. Především v Česku a na Slovensku se rovněž ujal výraz „sametová revoluce“. Zdá se tedy, že všemožné sametové věci a počiny mají už od podstaty „náběh“ k jistému druhu slávy, téměř náboženému velebení a uctívání. Což platí i o originální roládě nevídaného zbarvení, známé ve světě pod názvem Red Velvet Roll Cake.

Napsat komentář