HOBBYMANIE(5)

Vánoce za dveřmi: Pečeme polštářky pro čokoládové sny

Opravdu vyhlížejí jako malé čokoládové poštářky, tedy ducánky. Tohoto netradičního vzhledu docílíte snadno a vlastně zcela mimoděk: Dostaví se při porcování větších plátků čokoládového lineckého těsta naplněného marcipánovou náplní (viz recept) obyčejným rádýlkem. Získáte tak čtverečky, jež jsou při okrajích a hlavně v rozích mírně stlačené a pečením se tento jejich vzhled ani trochu nezmění…

Recept na čokoládové mandlové ducánky:
200 g hladké mouky 120 g moučkového cukru 40 g kakaa 120 g másla 1 žloutek; 80 g kvalitního mandlového marcipánu 1 lžíce mandlového likéru; na dozdobení: bíla čokoládová poleva

Jak na to krok za krokem

Mouku smíchejte s cukrem a prosátým kakaem, přidejte máslo, žloutek a ideálně v robotu vypracujte rychle tmavé těsto konzistence lineckého. Odpočinuté v chladu (cca 30 minut) rozdělte na dva díly a vypracujte z nich dva stejně velké pláty čtvercového tvaru. Jeden potřete hmotou připravenou z nahrubo strouhaného mandlového marcipánu rozpracovaného vidličkou s mandlovým likérem.
Pomocí válečku překryjte naplněný plát druhým, dlaněmi oba i s náplní mírně stlačte a rozdělte rádýlkem na malé čtverečky. Čtverečky polštářkového tvaru přeložte na plech s papírem a při 160 °C je upečte (cca 10 až 15 minut). Zchladlé ozdobte nitkou bílé čokoládové polevy.

Náš tip:
Vykrajování většího množství stejně velkých čtverečků výrazně urychlíte, použijete-li místo jednoduchého rádýlka kombajn na koláčky od firmy Sonix. Ovšem výchozí čtverec těsta se vyplatí rozměrově upravit možnostem tohoto pomocníka (stačí je okrojit).

Napsat komentář