Mlsání

Vánoce za dveřmi: Chystáme sexbomby s příchutí buráků

Arašídy mají spoustu příznivců, ale i odpůrců především z řad alergiků. Těm druhým tedy toto podivuhodné cukroví raději ani nenabízejte, se špatnou by se potázali. Naproti tomu milovníci buráků je určitě náležitě ocení, stejně jako jeho zajímavé vnadné tvary…

Voňavé ještě víc než arašídy samotné, řekne určitě každý, kdo vás při přípravě tohoto pečiva zastihne ve vaší kuchyni. Pronikavější aroma totiž jen tak nenajdete. Ovšem i jeho chuť je excelentní, pouze nezapomeňte použít do těsta na horní kuličky těchto bombiček nesolené arašídy.

Spodek, tedy sokl, pak tvoří kolečko obyčejného lineckého těsta a krém určený ke spojení obou dílů můžete připravit například z drobečků, které vám zbyly při vykrajování jiného cukroví. Vlastně je to řidší punčovina, jakou běžně používají domácí modelářky 3D dortů, dochucená ještě víc cukrem, rumem, džemem a navrch citrónovou šťávou.

 

Recept na arašídové slepované bombičky:
Linecká kolečka: 250 g hladké mouky 110 g
moučkového cukru 150 g másla 3 žloutky; arašídové těsto: 80 g tuku (máslo) 200 g moučkového cukru 300 g strouhaných arašídů (nesolených) 1 vejce; náplň: 100 g strouhaných piškotů 50 g změklého másla 50 g moučkového cukru 3 lžíce rumu, citónová šťáva 1 lžíce džemu

Z ingrediencí na linecké vytvarujte klasické těsto, z odpočinutého vypracujte plát silný 3 mm, vypíchněte z něj hladká kolečka o průměru 35 mm a upečte je. Podobně jako linecké připravte i těsto arašídové (ze všech přísad v jednom kroku v robotu).
Z odleželého v chladu (cca 1 hodina) vypracujte kuličky o průměru lineckých koleček, oválejte je na talířku ve vrstvě solamylu a rovněž upečte na plechu s papírem dorůžova.

Po zchladnutí k sobě slepujte vždy jedno kolečko s kuličkou dopředu připravenou náplní: Máslo utřete s cukrem, přidejte strouhané piškoty, rum, citrónovou šťávu a pro chuť ostřejší džem, nejlépe rybízový. Slepené bombičky přizdobte nahoře čokoládovou špičkou a malým filigránem, např. hvězdičkou.

Náš tip:
Obalení kuliček arašídového těsta v solamylu je nutné, jinak by se při pečení roztekly. Takto si ale udrží pěkný kulovitý tvar, pouze trochu popraskají, což není po estetické stránce na závadu.
Fotogalerie
7 fotografií

Komentáře